Języki obce w programie 50+

Coraz więcej osób w wieku dojrzałym odkrywa drugą młodość: stawia na aktywność fizyczną, jeździ na bliższe i dalsze wycieczki, pogłębia wiedzę z różnych dziedzin jako studenci uniwersytetów trzeciego wieku. Wszystkie te elementy można połączyć w jedną całość, wyruszając za granicę po naukę języka obcego!

Wiele ofert dla osób dojrzałych

W katalogu JPEdukacja osoby w wieku dojrzałym znajdą wiele ofert dla siebie. Adresowane są przeważnie do grup wiekowych 45+, 50+ i 55+, choć są też kursy skierowane do osób nieco młodszych, w wieku 40+. Udział w takim kursie to świetne rozwiązanie dla osób, które krępują się uczyć z kursantami dużo od siebie młodszymi. A przecież w standardowych kursach dla dorosłych często mogą uczestniczyć już nastolatki w wieku 16+.

Bardzo ciekawy program

Warto wiedzieć, że kursy skierowane do osób dojrzałych mają nieco inny program niż kursy ogólne dla dorosłych. Zdecydowanie największy nacisk kładziony jest na nauczenie kursantów sprawnego posługiwania się językiem obcym w sytuacjach dnia codziennego oraz w trakcie podróży. Pakiet kursu dla osób w wieku 50+ ma też wyjątkowo mocno rozbudowany program zajęć pozalekcyjnych, w których uczestniczy się w takim samym składzie, jak w lekcjach języka obcego. Można też wybrać zakwaterowanie w jednym miejscu z kolegami z kursu, jednak nie jest to obligatoryjne.

Hiszpański w Sewilli, angielski na Malcie…

Z programu dla osób dojrzałych można skorzystać w wielu atrakcyjnych lokalizacjach, np. w nadmorskich kurortach Wielkiej Brytanii, w hiszpańskiej Sewilli, a także we Francji, w Niemczech i na Malcie. Jeśli chodzi o tę piękną śródziemnomorską wyspę, szczególnym powodzeniem cieszą się tam kursy dla osób w wieku 50+ organizowane wiosną i jesienią, poza szczytem sezonu turystycznego. Z kolei w Wielkiej Brytanii można wybrać ciekawą opcję nauki indywidualnej w domu nauczyciela oraz zakwaterowania w rodzinie goszczącej.

Obozy językowe dla dzieci

Na koniec warto wspomnieć, że naukę języka obcego za granicą można zacząć już w bardzo młodym wieku. W wielu pięknych miejscach Europy organizowane są krótkie wakacyjne obozy językowe, w których mogą wziąć udział nawet sześciolatki, siedmiolatki bądź ośmiolatki.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *