Jak szybko nauczyć się angielskiego? W Anglii wiedzą najlepiej

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że edukacja w Anglii stoi na bardzo wysokim poziomie. W czołówce światowych rankingów uczelni można znaleźć wiele szkół wyższych znad Tamizy. Oxford, Cambridge czy Eton to tylko przykłady brytyjskich marek edukacyjnych światowej sławy, których renomy konkurenci mogą im tylko zazdrościć. Ale doświadczenia i wielowiekowej tradycji nie da się ani podrobić, ani zastąpić.

Angielski w Anglii – ogromne możliwości

Wielka Brytania ma też świetne wyniki w nauce języka angielskiego jako obcego. To w Anglii powstają najlepsze podręczniki, to tam mieszkają najbardziej doświadczeni nauczyciele, którzy wiedzą, jak dotrzeć z wiedzą do ludzi z różnych stron świata, z różnych kręgów kulturowych. Tam też odbywa się największa liczba kursów języka angielskiego – dostosowanych do rozmaitych potrzeb, o różnym stopniu intensywności. Są organizowane w bardzo wielu lokalizacjach – i u nauczycieli w małych miejscowościach, i w kameralnych szkołach w miastach, i w dużych placówkach w Londynie.

Bardzo szybki progres

Aby szybko zobaczyć postępy, warto po prostu całkowicie zanurzyć się w języku – przebywać w kraju, gdzie słychać go na ulicach i w telewizji, widać na szyldach czy oznakowaniu miejsc publicznych. Nieustanny kontakt z językiem we wszystkich sytuacjach życia codziennego gwarantuje szybki progres. Dobra szkoła językowa potrafi też zorganizować swoim kursantom takie zajęcia pozalekcyjne i integracyjne, w tym wycieczki, które pozwalają podnosić kompetencje językowe uczestników.

Międzynarodowy język biznesu

Język angielski to międzynarodowy język biznesu – rozwój kariery zawodowej bez jego znajomości jest w większości branż praktycznie niemożliwy. Na kursy językowe coraz częściej wysyłają swoich pracowników właśnie rozmaite firmy. Bardzo dobre efekty przynoszą kursy intensywne łączące zagadnienia angielskiego ogólnego z biznesowym – wtedy postęp następuje szybko na obu tych polach. Wymierne efekty można też zobaczyć, korzystając z 4-tygodniowych kursów intensywnych dla osób całkowicie początkujących, a także z kursów wakacyjnych, gwiazdkowych czy wielkanocnych.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *