Angielskie uniwersytety czekają na Polaków

Cieszące się ogromną renomą i prestiżem brytyjskie uniwersytety kuszą i przyciągają studentów z całego świata. Podobnie jest zresztą ze szkołami średnimi w Anglii, które otwierają swoje podwoje dla uczniów z innych krajów, w tym oczywiście z Polski. Przy czym warto pamiętać, że nauka w brytyjskich szkołach średnich wcale nie musi słono kosztować.

Bezpłatne szkoły państwowe

JPEdukacja ma dla polskiej młodzieży licealnej ofertę nauki w bezpłatnych szkołach państwowych w Wielkiej Brytanii (np. Cambridge, Hampshire, Lincolnshire). Inne ciekawe możliwości to wybór szkoły międzynarodowej bądź jednej ze szkół w centrum Londynu z akademikiem. W ofercie JPEdukacja jest też edukacja młodzieży w wieku 15-18 lat w najlepszych szkołach średnich w Wielkiej Brytanii – od jednego semestru aż po kilka lat.

Stypendia dla najzdolniejszych

Choć nauka w tych ostatnich jest płatna, szkoły często oferują stypendia dla najzdolniejszych uczniów; w niektórych przypadkach mogą wynosić nawet 100%. Tak jest np. w prywatnej szkole z akademikiem Cambridge CATS, szkole średniej w centrum Londynu CATS Londyn, St. Clare’s Oxford czy Ackworth School w Yorkshire. W placówkach tych często można skorzystać z dwuletniego programu przygotowawczego do matury brytyjskiej lub matury międzynarodowej (IB).

Prywatne szkoły boardingowe

Ciekawą opcją jest też pobyt w jednej z tradycyjnych prywatnych szkół boardingowych z kampusem dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat. Kampusy często położone są z dala od środków miejskich i poza wysokim poziomem nauczania oferują uczniom możliwość korzystania z bogatego zaplecza sportowego i dydaktycznego.

Wsparcie w procesie aplikacyjnym

Warto wspomnieć, że JPEdukacja oferuje wsparcie w procesie aplikacyjnym do szkoły średniej bądź gimnazjum na terenie Wielkiej Brytanii. Pomoc ta obejmuje m.in. organizację wizyt objazdowych po wstępnie wybranych placówkach, koordynację skomplikowanego procesu aplikacyjnego, przygotowanie ucznia do podróży i lokalną opiekę, a także pomoc w korespondencji rodziców ze szkołą ucznia przez cały czas trwania programu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *