Języki obce siłą profesjonalistów

Biznesmen, prawnik, lekarz, nauczyciel, bankowiec, pracownik branży turystycznej i hotelarskiej, przedstawiciel kadry kierowniczej… Możesz być najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie, ale bez znajomości języków obcych, w tym przede wszystkim angielskiego, o twoim istnieniu i klasie świat raczej się nie dowie.

Angielski to podstawa

W wielu firmach i branżach to właśnie w tym języku odbywa się codzienna komunikacja ze współpracownikami z całego świata, to po angielsku wydawane są specjalistyczne czasopisma, które trzeba czytać, aby nadążać za zmianami w swojej dziedzinie, to w tym języku odbywają się szkolenia i specjalistyczne konferencje.

Nigdy nie jest za późno

Na szczęście nigdy nie jest za późno, aby uzupełnić braki w wiedzy. Nigdy też nie było to takie proste i tak bardzo dostosowane do potrzeb kursantów, jak teraz. JPEdukacja oferuje im bardzo szeroki wachlarz kursów specjalistycznych. Większość z nich odbywa się w języku angielskim – są to m.in. English for Business, English for Law, English for Medicine, English for Teachers, English for Banking oraz English for Hotel & Tourism.

Kursy językowe dla specjalistów

W JPEdukacja dostępne są oczywiście także kursy dla specjalistów, prowadzone w innych językach obcych. Chodzi tu głównie o język niemiecki (np. Geschaefts Deutsch, Deutsch für Berufstätige, Präsentationen oraz Verhandlungen in Teutsch) oraz język francuski (le français des affaires, le français au travail, pour les cadres, les directeurs). Jak widać, są to głównie kursy specjalistyczne biznesowe, często superintensywne.

Przydatne kursy zawodowe

Bardzo interesującą opcją dla profesjonalistów są też kursy dyplomowe – rodzaj kursów specjalistycznych, które pozwalają nie tylko poznać słownictwo z wybranej dziedziny, ale także wziąć udział w zajęciach z przedmiotów zawodowych, jak księgowość, biznes, turystyka czy marketing. Inna ciekawa ścieżka to kursy z praktyką w firmie zagranicznej, łączące naukę języka obcego z praktyką w firmie zagranicznej o takiej specjalizacji, jaką ma uczeń.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *