Cały świat mówi po angielsku. Ty też możesz!

Językiem angielskim włada obecnie około 1,5 mld ludzi na świecie. Dla ok. 400 mln jest on językiem ojczystym (pierwszym), dla kolejnych 400 mln – językiem drugim (nie ojczystym), natomiast dalsze 600-700 mln posługuje się nim jako językiem obcym.

Uniwersalny język ludzkości

Od liczby faktycznych użytkowników angielskiego ważniejsze jest jednak to, że ma on status języka najczęściej używanego w kontaktach międzynarodowych. Posługuje się nim cały świat, a jego nieznajomość, chociażby w podstawowym zakresie, jest w obecnych czasach sporą ułomnością. Bywa nawet uznawany za pierwszy uniwersalny język ludzkości. Znając angielski, można dogadać się z ludźmi z najdalszych zakątków świata, czy to w pracy, czy w podróży.

Wszyscy mówią po angielsku

Język angielski dominuje oczywiście w takich państwach, jak Wielka Brytania, Irlandia, Australia, Kanada czy Nowa Zelandia, ale jest on także językiem urzędowym lub jednym z języków urzędowych ponad 60 innych państw, w tym Indii, Filipin, Pakistanu, Ghany, Nigerii, Kenii, Jamajki, Seszeli, Bahamów, Barbadosu, Wysp Samoa czy Republiki Południowej Afryki.

Język nauki, prawa i mediów

Do tak wielkiego rozpowszechnienia języka angielskiego przyczyniła się światowa ekspansja Imperium Brytyjskiego, która trwała przez kilka stuleci, aż do połowy XX wieku. W międzyczasie największym światowym mocarstwem stały się Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, inne państwo z dominującym językiem angielskim. Wszystko to sprawiło że jest on obecnie najważniejszym językiem nauki, prawa czy mediów, w tym tych elektronicznych. A także kultury masowej.

Inwestycja w siebie

Nikt i nic nie jest w stanie zatrzymać tego trendu. Dlatego aby wiedzieć, co w trawie piszczy na całym świecie, warto nauczyć się języka angielskiego. Pomoże w tym bardzo szeroka oferta kursów i wyjazdów językowych proponowanych przez JPEdukacja. Warto pamiętać, że angielskiego można uczyć się nie tylko w Anglii, ale także na Malcie, w USA, Kanadzie czy Australii.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *