O czym śpiewa Luis Fonsi? Tutaj się dowiesz!

Malaga, Sewilla, Barcelona, Marbella na Costa del Sol, Alicante, Teneryfa, a nawet Playa del Carmen w Meksyku… Na osoby, które chcą szybko nauczyć się języka hiszpańskiego z JPEdukacja czeka nie tylko solidna dawka wiedzy, ale i mnóstwo pozaszkolnych atrakcji…

Rafy koralowe i piramidy Majów

Żeglowanie, surfowanie oraz nurkowanie na rafach koralowych i w jaskiniach to tylko niektóre z nich. W meksykańskiej miejscowości Playa del Carmen na studentów czekają nie tylko słońce, piasek, morze i fale, ale także tropikalna flora i fauna oraz… piramidy Majów. Wszystko to znajduje się w zasięgu ręki, na należącym do Meksyku półwyspie Jukatan.

Po hiszpańsku w Azji i Afryce

Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w tym kraju język hiszpański jest językiem urzędowym. Podobnie jest zresztą w prawie wszystkich państwach Ameryki Łacińskiej. Status języka urzędowego hiszpański ma m.in. w Kolumbii, Wenezueli, Chile, Peru, Gwatemali, na Kubie i na Dominikanie, ale także na azjatyckich Filipinach czy w afrykańskiej Gwinei Równikowej. Po hiszpańsku mówi też kilkadziesiąt milionów mieszkańców USA, głównie w stanach południowych, a także setki tysięcy mieszkańców Francji, Brazylii, Kanady i wielu innych państw.

Hiszpańskie media i muzyka

Język hiszpański to także drugi język portali społecznościowych, jak Twitter czy Facebook. W całym Internecie hiszpański jest na trzecim miejscu pod względem popularności (po angielskim i chińskim), z ponad 8% wszystkich istniejących stron WWW. W tym języku powstaje też coraz więcej przebojów muzyki popularnej, jak słynne „Despacito” Luisa Fonsi.

Europa się uczy

Użytkowników języka hiszpańskiego jest 500 mln, kolejnych 150 mln osób jest w trakcie nauki. Szczególną popularnością cieszy się w takich krajach, jak Francja, Włochy, Szwecja czy Norwegia, gdzie uczy się go ok. 70% młodzieży. Jeśli chcesz do nich dołączyć, zapraszamy na wyjazdy językowe do Hiszpanii i Meksyku. W ofercie JPEdukacja znajdują się kursy dla osób o różnym poziomie zaawansowania, także przygotowujące do egzaminu DELE.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *