Kursy językowe w Nowym Jorku – o czym pamiętać przed wylotem?

Nowy Jork to bez wątpienia jedno z najwspanialszych miejsc, w jakich można uczyć się języka angielskiego. Kursy językowe, z których można skorzystać za pośrednictwem JPEdukacja odbywają się w kilku różnych szkołach. Wszystkie zapewniają bardzo wysoki poziom nauczania i mieszczą się w centrum Manhattanu. Placówką najbardziej elitarną, oferującą m.in. kursy językowe VIP dla biznesmenów, menedżerów i polityków, jest St. Giles. Jest to równocześnie szkoła najdroższa.

Kursy językowe dla każdego

Bardziej atrakcyjne cenowo są dwie inne szkoły, organizujące kursy językowe w centrum Manhattanu – o nazwach Embassy oraz Kaplan. Dostępne w nich kursy to m.in. przygotowanie do certyfikatów FCE, angielski biznesowy, kursy językowe indywidualne oraz kursy długoterminowe.

Odpowiednia intensywność kursu

Przed wyborem szkoły i wyjazdem do USA kursant powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dużą część dnia chce przeznaczać na naukę, a jaką na zwiedzanie, i dobrać odpowiednią intensywność kursu. Musi też zdecydować, który z oferowanych przez szkoły w mieście Nowy Jork rodzaj kursu (np. ogólny, egzaminacyjny, biznesowy) będzie dla niego najbardziej odpowiedni.

Nowy Jork: zakwaterowanie i wyżywienie

Przed wylotem trzeba też określić rodzaj wyżywienia (np. śniadania, śniadania i obiadokolacje, we własnym zakresie). Z kolei jako miejsce zakwaterowania w mieście Nowy Jork można wybrać rodzinę goszczącą, rezydencję, akademik bądź mieszkania studenckie.

Transfery lotniskowe

Jeszcze będąc w Polsce, uczeń musi zdecydować, czy do Nowego Jorku poleci we własnym zakresie, czy też przelot ma zostać zaaranżowany przez JPEdukacja. Powinien też określić, czy po przylocie do Stanów będzie potrzebować odbioru z lotniska, a przed wylotem do Polski – zawiezienia na nie. Transfery lotniskowe w mieście Nowy Jork są organizowane przez szkoły językowe i dodatkowo płatne (ok. 130-180 USD w jedną stronę za osobę). Trzeba też pamiętać, że do wjazdu na terytorium USA niezbędne jest posiadanie ważnej wizy. Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/nowy-jork/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *