Kursy językowe w Anglii: nie tylko Londyn

Brighton, Bath, Bournemouth, Oxford, Cambridge, Manchester, Londyn… W Anglii można uczyć się angielskiego w bardzo pięknych okolicznościach przyrody – zarówno w uroczych sielskich miasteczkach, jak i w malowniczych nadmorskich kurortach, a także w największych metropoliach… Do tego istnieje możliwość zamieszkania u rodziny, w prywatnym apartamencie, hotelu, mieszkaniu studenckim bądź rezydencji… Dziesiątki miejscowości i lokalizacji, tyle samo rozmaitych kursów do wyboru. Na co się zdecydować?

Zanim wybierzesz

Na początku warto się zastanowić i wstępnie określić dogodną lokalizację (wybrany kraj, konkretne miasto) i tryb nauki, jaki nas interesuje, a także budżet, jakim dysponujemy. Znając te podstawy, przeglądamy oferty i wybieramy kilku faworytów. Następnie dobrze zgłosić się do JPEdukacja, aby sprawdzić, czy dany kurs jest dostępny w interesującym nas terminie, i upewnić się, czy spełniamy wszelkie stawiane kursantom wymagania. Na przykład, aby wziąć udział w kursach specjalistycznych (w tym dla biznesmenów) uczeń musi znać język angielski co najmniej w stopniu średniozaawansowanym. Specjaliści z JPEdukacja mogą pomóc określić poziom zaawansowania danego klienta.

Kursy zawodowe, tematyczne, przygotowawcze…

Inne rodzaje kursów językowych dostępnych w Wielkiej Brytanii to m.in. kursy przygotowawcze do egzaminów językowych, lekcje indywidualne z nauczycielem, letnie kursy wakacyjne, krótkie kursy wielkanocne oraz gwiazdkowe, Językowy Rok Szkolny dla młodzieży, kursy akademickie, kursy tematyczne, zawodowe kursy dyplomowe, kończące się uzyskaniem Certyfikatu bądź Dyplomu oraz kursy z praktyką w firmie zagranicznej o odpowiedniej specjalizacji, pozwalające utrwalić specjalistyczną terminologię poprzez używanie jej w praktyce.

Język od podstaw w ekspresowym tempie

Warto pamiętać, że kursy dla osób całkowicie początkujących (poziom A1) oraz bardzo zaawansowanych (C1 lub C2) organizowane są rzadziej niż te dla uczniów z poziomem pośrednim znajomości języka (A2-B2). Jeśli reprezentujemy nietypowy poziom, lepiej upewnić się, że w wybranej przez nas szkole i w danym terminie będzie on dostępny. Warto jednak pamiętać, że nawet osoby początkujące mogą wziąć udział w intensywnych kursach angielskiego – szybko poznać język całkowicie od podstaw.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *